Obec
Nová Ves
u Českých Budějovic
image

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > SMAZAT - po kontrole obsahu zákazníkem > Občan a obec > Mateřská škola

Chcete vědět, co se děje v naší mateřské škole?

Klikněte zde

Najdete nás na adrese: 

Nová Ves 53, PSČ 373 15

IČ: 70997403

Ředitelka: Štěpánka Hušková Laštůvková

Telefon: +420 724 905 075

E-mail: msnovaves.cb@seznam.cz

Číslo účtu: 2502024095/2010

Web: https://www.novavesms.cz

                                   

                                 Nový projekt je hotov!

Rekonstrukce školní zahrady

 

V rámci realizace projektu ,,Rekonstrukce školní zahrady“, jehož cílem bylo zajistit především vhodné prostředky pro rozvoj motoriky, vědění a zručnosti žáků mateřské školy bylo v rámci prvků se zaměřením na rozvoj vědomostí o rostlinách, vodních prvcích a správném nakládání s vodou vystavěno jezírko, mlhoviště a zřízen trvalkový záhon s doplněním vyvýšených záhonů k pěstování bylinek či drobných květin. V souladu s rozvojem motoriky žáků byl vystavěn hmatový chodník s náplní z různých materiálů, osazena rampa s lanem a prohazovadlo.

Prostřednictvím dalších prvků bude zajištěno začleňování žáků do kolektivu, a to v rámci společenských prvků, pod které je zařazeno zřízení ohniště spolu s lavicemi k sezení a teepee, kde mohou žáci v předškolním věku získávat nejen sociální vazby, ale např. i odpovědnost a smysl pro samostatnost, což může vést v budoucnu i ke snadnějšímu uplatnění na trhu práce atp. tím, že bude dítě od mateřského věku vedeno k samostatnosti.

Současně lze využít zrealizované prvky i jako kompenzační pomůcky při sociální inkluzi a začleňování žáků, kteří nemají možnost se jinak začlenit do kolektivu.

Důvodem k realizaci projektu byla potřeba doplnit a zmodernizovat prostor, kde probíhá praktická výuka a je rozvíjena motorika a obratnost žáků.

Výsledkem realizace akce je zvýšení motorických schopností žáků v předškolním věku, zajištění začlenění žáků v souladu se sociální inkluzí a rozvoj vědomostí v souvislosti se začleněním do kolektivu, společenské chování a technických dovedností včetně péče o životní prostředí v souladu s přírodou.

Konkrétními výsledky projektu je celková modernizace a rozšíření využití zahrady mateřské školy.

Byly pořízeny tyto konkrétní prvky a objekty: rampa s lanem, ohniště, trvalková záhon, jezírko, teepee, hmatový chodníček, lavice k ohni, vyvýšené záhony, mlhoviště a prohazovadlo. Skutečný stav je zřejmý z přiložených fotografií.

IMG_1836.JPG IMG_1831.JPG IMG_1830.JPG IMG_1827.JPGIMG_1826.JPG

 IMG_1825.JPG IMG_1824.JPG

                  

 Rekonstrukce.jpg

 Rekonstrukce web.jpg

 Bez názvu.png

Projekt: ,,Vybudování přírodní zahrady v mateřské škole“ byl spolufinancován z prostředků rozpočtu Jihočeského kraje.

jihocesky kraj-barevne.png 

 houpačka.jpg

 kopec na bobování.jpg

 plocha 1.jpg

 plocha 2.jpg

polycarbon přístřešek.jpg

retenční nádrž.jpg